Tiyatro Yüreklerimizi Dağlattı, Herkesi Ağlattı.

Hani erkekler ağlamaz derlerya, kim demiş ise yalan demiş, hıçkıra hıçkıra ağladım, erkekler de ağladı, kadınlar da ağladı, oyuncular kendi oynadıkları oyunda gerçek ağladılar, oyunu yazan da ağladı, yöneten de ağladı organize eden de ağladı, vekiller de ağladı, başkanlar da ağladı.

Ezilen kadınlar, fikirleri sorulmadan uzak diyarlara evlendirillen kızlar, evlat hasretiyle yüreği yanan anaları anlatan tiyatro oyunu aslında bir oyun değil gerçekti, çocukken aklımızda kalan o anları yeniden yaşamış gibiydik hepimiz, tiyatro yazarı 40 yıl önce yaşadığımız trajik gerçekler ancak bu kadar anlatılabilirdi.
Salon tıklım tıklım doldu, tiyatroda elde edilen gelir ise Göleli kız öğrencilerin eğitimi için kullanılması ayrı bir anlam teşkil ediyordu, Göleli kadınlar meclisinin bu anlamlı çalışması bir çok derneğe kapak olmuştur sanırım. Göleli kadınlar meclisinin değerli kadınları emeğinizze sağlık.

Bu çalışmadan dolayı şahsım adına gurur duydum, Başta bu oyunun baş mimarları Serinçayırlı olmalarıydı, yazarı Tuncer Dağ Serinçayırlı, organize eden Göle kadınlar meclisi başkanı Türkan Deli Serinçayırlı, tiyatroda rol alan, profesyonel bir tiyatrocu gibi muhteşem bir oyun sergileyen Birsen (Deli) Delibalta Serinçayırlı. Ünlü Yönetmen hemşehrimiz Murat Aydın değerli bir dostumuz, Kurtlar Vadisi dizisinin Baltazarı muhteşem bir oyun yönetti, oyuncular A.Anıl Kayıkçı, Funda Mutlu, Zeynep Karatay, Zilif Cengiz, Pınar Ergin, Beyzanur Kuluğ, Emre Güzel, Ümit Ergin. Oyuncuların, Ardahan, Göle’li olmaları bizleri gururlandırdı, Emeğinize Sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir