Nerden Nereye

Köyümüz Serinçayır 1980 li yıllar öncesi ve sonrası.
1980 öncesi köyümüzde 5 öğretmenden başka üniversiteyi okuyan kimse yoktu, ilkokulu bitiren çocuklar, okumak yerine İstanbul’a gurbette para kazanmaları için işe gönderilirdi.

O dönemin çocukları İstanbul’da hotellerde, fabrikalarda çalışıp, kazandıkları parayla köye döndüklerinde adeta bir vali, bir kaymakam gibi karşılanırlardı, çocukların kazandıkları parayla babalarımız, ya bir at, ya inek, yada koyun alırdı, ama hiç kimse düşünmezdi bu çocuklar büyüdüğü zaman bunları zor bir hayat beklediğini. O çocuklar büyüdü evlendi aile oldular, çocukken anne babayı düşündüler, onlara para kazanıp aileye katkı sundular, o çocuklar Büyüdü aile oldu, şimdi ise çocukları için, onların eğitimi için çalıştılar, hem bir nesil öncesi için, hemde bir nesil sonrası için çalıştılar.

İşte sonuç: Yıl 2018 Serinçayır köyünde Kaymakam, Hakimler, Savcılar, doktorlar, avukatlar, müdürler, amirler müşavirler, akademisyenler, muhendisler, eğitimciler, ve Ardahan’da eğitim derecesi en yüksek olan köy Serinçayır köyü.
Bir örnek:
Köyümüzün yetiştirdiği emektar bir ailenin çocuğu olan Kaymakamımız Tayfun Deli Sivas Akıncılar ilçesi Kaymakamlığına atlanmıştır. Tayfun kardeşimize başarı dilemeden önce Ailesini kutluyor, emeklerine teşekkür ediyoruz, Tayfun Deli’ye Yeni görevinden başarılar diliyoruz. Köyüm adına gurur duyduğumu belirtmek isterim.
Acar Dağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir