Göle’li Kadınlardan emek dolusu hizmet

 Göleli kadınlar meclisi Beylikdüzü standını ziyaret ettik. Verilen emekler, gösterdikleri çaba görünmeye değer, o emeklerin karşılığı, geliri ise Göleli kız öğrencilere katkı olarak sunulacak.
Göle’li kadınlar meclisi Başkanı Türkan Deli ve yönetimi ile yaptığımız kısa bir sohbette o kadar içten, o kadar hevesli, o kadar mutlular ki, çünkü kendileri de Göle’de zor şartlarda öğrenciliğin ne demek olduğunu çok iyi bildikleri içindir, bana göre çok kutsal bir çalışma içerisinde olduklarını anlayabiliyoruz, sadece anlayabiliyoruz, bazen işimize gelmiyor diye anlamak istemiyoruz, destek vermek için bir çaba göstermiyoruz.

Ayrıca yöresel yemeklerimizi Kesmaşi, feselli, bişi, mafiş gibi yemekleri kendi çabalarıyla hazırlayıp sunuyorlar. Ayrıca 21 Ekim Pazar günü bir de tiyatro gösterisi yapılacak. Bizim yöresel dernekler hiç kusura bakmayın bunu belirtmek durumundayım, genelde erkek egemen yönetimindeki derneklerimiz, bir gece yapıldığı zaman sadece kendi reklamımızı yapmak, veya birilerinin reklamını yapmak için bilmem ne başkanı aramızda, bilmem hangi iş adamı aramızda, bol bol anonslar yapılır alkışlarız, bu gibi geceler, etkinlikler artık demode oldu, yıllardır hep dernek gecelerinde hep aynı yüzleri görmekten, hep aynı kişilerin reklamını yapmaktan başka bir faaliyetimiz yok, bunu söylerken sadece bir dernekten bahsetmiyorum tüm derneklerden bahsediyorum, yıllardır hep aynı, eğer çok duyarlıysak gidin kadınlar meclisi standını bir ziyaret edin, bir feselli bir kesmaşi yiyin, bir de katkı sunun, yabana gitmez, o zaman anlarız Göle halkı öğrencilerine katkı sunmak için duyarlılık gösteriyor.

Ama bizler maalesef eğer bir işte kişisel çıkarımız yoksa, doğru yapılan her şeyi eleştiririz, çünkü Göleli kadınlar meclisi, Göleli kadınlar bir çok erkek egemenliğinde olan derneğin yapamadığını yapıyorlar, Dernekler vasfını yitirmeye başlamıştır artık,

GÖLE’Lİ KADINLARIMIZI KUTLUYORUM, EMEĞİNİZE SAĞLIK. Acar Dağ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir